Apple slaví 33 let od vzniku Macu

Apple slaví 33 let od vzniku Macu

26. 01. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
3 min čtení

Tento týden to je přesně 33 let od chvíle kdy byl uveden na trh Apple Macintosh. Jinak také první počítač s masově rozšířeným grafickým rozhraním. Jednoduchý a intuitivní. Takto by se celý systém dal shrnout pro tehdejšího uživatele. Z dnešního hlediska se určitě jedná o opravdu utopické zařízení pro mnohé skýtající mnoho problémů, ale pro historické nadšence je to velmi výborný stroj i dnes. Tehdy to vlastně byl pro osobní počítače takový krok jako bylo v dnešní době uvedení prvního iPhonu.

Co tomu všemu, ale vlastně předcházelo? Byl to tzv. projekt Lisa (uveden na trh 1983), který vlastně předurčoval, co se bude ve světě osobních počítačů dít následně.

V roce 1981 byl taktéž uveden prototyp Apple Macintoshe a jak si určitě umíte sami dopočítat, tak na trh byl uveden v roce 1984.

Zdroj: Timeline.com, Wikipedia.org

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

PUBG banuje viac než 6000 hráčov denne

Každý z nás vie, že podvádzať pri hre sa nepatrí. Už obvzlášť nie, pokiaľ vás pri tom môžu veľmi ľahko prichytiť. Niekedy totižto nevyviaznete len s napomenutím, ale s permabanom. No a tvorcom PlayerUnknown´s...

16. 10. 2017
Alex Barna
3 min čtení
Nový 8K VR headset od Pimaxu

Nový 8K VR headset od Pimaxu

Občas sa podarí, že nejaký ten čínsky výrobok prerazí, respektíve ma dosť veľkú šancu preraziť. Najnovšie o to pokúša čínska firma menom Pimex so svojim novým 8K headsetom. Lepšie...

16. 10. 2017
Adam Tomaškovič
4 min čtení
background