Apple slaví 33 let od vzniku Macu

Apple slaví 33 let od vzniku Macu

26. 01. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
3 min čtení

Tento týden to je přesně 33 let od chvíle kdy byl uveden na trh Apple Macintosh. Jinak také první počítač s masově rozšířeným grafickým rozhraním. Jednoduchý a intuitivní. Takto by se celý systém dal shrnout pro tehdejšího uživatele. Z dnešního hlediska se určitě jedná o opravdu utopické zařízení pro mnohé skýtající mnoho problémů, ale pro historické nadšence je to velmi výborný stroj i dnes. Tehdy to vlastně byl pro osobní počítače takový krok jako bylo v dnešní době uvedení prvního iPhonu.

Co tomu všemu, ale vlastně předcházelo? Byl to tzv. projekt Lisa (uveden na trh 1983), který vlastně předurčoval, co se bude ve světě osobních počítačů dít následně.

V roce 1981 byl taktéž uveden prototyp Apple Macintoshe a jak si určitě umíte sami dopočítat, tak na trh byl uveden v roce 1984.

Zdroj: Timeline.com, Wikipedia.org

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background