Apple slaví 33 let od vzniku Macu

Apple slaví 33 let od vzniku Macu

26. 01. 2017
Jakub Kozák
0 obrázků
3 min čtení

Tento týden to je přesně 33 let od chvíle kdy byl uveden na trh Apple Macintosh. Jinak také první počítač s masově rozšířeným grafickým rozhraním. Jednoduchý a intuitivní. Takto by se celý systém dal shrnout pro tehdejšího uživatele. Z dnešního hlediska se určitě jedná o opravdu utopické zařízení pro mnohé skýtající mnoho problémů, ale pro historické nadšence je to velmi výborný stroj i dnes. Tehdy to vlastně byl pro osobní počítače takový krok jako bylo v dnešní době uvedení prvního iPhonu.

Co tomu všemu, ale vlastně předcházelo? Byl to tzv. projekt Lisa (uveden na trh 1983), který vlastně předurčoval, co se bude ve světě osobních počítačů dít následně.

V roce 1981 byl taktéž uveden prototyp Apple Macintoshe a jak si určitě umíte sami dopočítat, tak na trh byl uveden v roce 1984.

Zdroj: Timeline.com, Wikipedia.org

Take Two ustupuje, OpenIV sa vracia !

Take Two ustupuje, OpenIV sa vracia !

V jednom z minulých článkov sme vás informovali, že vývojari známej hry GTA V a to štúdio Take Two zakázalo používanie nástroja na módovanie herného obsahu, hlavne však singleplayeru....

28. 06. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
background