background - Ubisoft a jejich downgrady + video s porovnáním
Ubisoft a jejich downgrady + video s porovnáním

Ubisoft a jejich downgrady + video s porovnáním

26. 01. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
6 min čtení

Je smutné, když hra vypadá jinak, než na trailerech a ukázkových gameplay videích. Bohužel přesně v téhle smutné realitě žijeme a Ubisoft je bezesporu společnost, která je downgrady nejproslulejší (i když i ostatní firmy mají v tomhle docela máslo na hlavě).

Těžko se hledá příčina – někteří redneck hráči sice obviňují konzole, ale paradoxně právě ukázkové gameplaye z E3 a podobných akcí většinou z konzolí pocházejí (rozhodně to tak je v případě jednoho z nejdiskutovanějších downgradů u hry Watch Dogs z roku 2014). Navíc společnosti jako Naughty Dog a Guerrilla Games opakovaně dokazují, že s trochou umu jde s konzolí vyždímat opravdu hodně, takže problém bude očividně někde jinde.

Viníka musíme nejspíš hledat v celkové uspěchanosti vývoje mnoha her. Společnosti často tlačí na pilu a na vývojáře, aby se hra dostala co nejrychleji do prodeje a tak některým titulům není věnováno tolik péče, kolik by si zasloužily. Samozřejmě dema, která pak vidíte na E3 přestavují reprezentativní verzi hry, tak jak by měla vypadat (a i mohla vypadat, kdyby se vývoji věnovalo dost času). Přitom, všichni víme, že trpělivost přináší růže a úžasné hry – kromě dvou výše zmíněních studí třeba CD Projekt RED už v minulosti předvedli, jak vypadá perfektní a propracovaná hra (bez závislosti na platformě). Můžeme být vděční, že jsou tu samostatná studia a že třeba Sony neruší vývoj her když trvá moc dlouho – na rozdíl od Microsoftu (viz Scalebound a Fable Legends).

Ale zanechme řečí, kanál CrowbCat, už před nějakou dobou uveřejnil video, kde porovnává stav nejznámějších her od Ubisoftu – konkrétně tu můžeme vidět porovnání E3 verzí a stavu her, ve kterém šli do prodeje – pokud jste s tímto videem neměli tu čest tak prosím, podívejte se zde:

Zdroj obrázků a videa: kanál CrowbCat (odkaz výše).

Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Služba Origin sa zčasu načas snaží hráčov zaujať hrami, ktoré dávajú k dispozícii doslova "na účet podniku". Pokiaľ teda nemáte Origin Access, ktorý za smiešne 4 eurá mesačne umožňuje hrať hry ako...

15. 02. 2018
Alex Barna
5 min čtení
background