background - Jak hrát nové hry na PC o síle kalkulačky
Jak hrát nové hry na PC o síle kalkulačky

Jak hrát nové hry na PC o síle kalkulačky

30. 01. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
5 min čtení

PC je modifikovatelná platforma a to až do místy absurdních rozměrů. Pravda, abyste si zahráli, tak musí váš stroj rozjet danou hru alespoň na low a na dostačující FPS, ale jsou tu lidé, kteří dokazují, že lze jít i pod úroveň nejnižších detailů.

Jedním z nich je modder LowSpecGamer, který si udělal kariéru na YouTube právě tím, že předvádí lidem, jak můžou i nové hry rozjet na slabých strojích – samozřejmě za cenu ztráty kvality vizuální stránky, ale jak vidno – zahrajete si. Podívejte se třeba na jeho úpravu hry Witcher 3:

Dobrá, nutno konstatovat, že grafika utrpěla a FPS poskakuje jak hyperaktivní myška... ale překvapivě by to šlo hrát – sice byste si neužili žádnou z přírodních krás, který svět třetího Zaklínače nabízí, ale příběh hry zůstane zachován. Ergo, pokud je váš počítač vážně něco na úrovni šlapacího autíčka, tak se jedná o zajímavé tipy a podle mého názoru je to také hezká ukázka toho, co všechno jsou moddeři schopní si vymyslet.

Úplným extrémem je pak hrát Overwatch na rozlišení 100x100 – což je zase úprava, ze kterou se vytasil modder MinorVidsPC:

No... asi by to také šlo hrát, ale nejspíš se všichni shodneme na tom, že díky tomu hra vypadá jako něco, co vidí člověk ve vrcholném stavu drogového rauše.

Každopádně, co myslíte vy? Připadá vám tohle modifikování her jako dobrá kompenzace slabého hardware?

Původní Mafia se opět dostala na Steam!

Původní Mafia se opět dostala na Steam!

Zhruba před 5 lety byla tato legendární hra z neznámých důvodů stažena ze Steamu. Pokud jste ji ale měli koupenou před odebráním ze Steamu, tak vám zůstala a mohli jste ji dále hrát. Po tomto kroku jste neměli...

23. 11. 2017
Radek Kajnar
4 min čtení
Mód pre hru Witcher 3 zlepšuje hrateľnosť

Mód pre hru Witcher 3 zlepšuje hrateľnosť

Pre náročnejších hráčov vznikajú na väčšinu hier módy, ktoré menia či už hrateľnosť alebo grafiku. Witcher 3 Enhanced Edition je mód, ktorý upravuje hlavne boje. Tie sú teraz omnoho detailnejšie a náročnejšie. Boj má...

22. 11. 2017
Patrik Poklona
2 min čtení
Golden Joystick Awards 2017!

Golden Joystick Awards 2017!

Rok se blíží ke svému konci a jako každoročně proběhla další skvělá akce jménem Golden Joystick Awards! Pojďme si tedy zrekapitulovat, co se stalo, ale hlavně kdo jsou vítězové!...

21. 11. 2017
Kryštof Friedel
7 min čtení
background