background - Horizon Zero Dawn se v recenzích daří
Horizon Zero Dawn se v recenzích daří

Horizon Zero Dawn se v recenzích daří

23. 02. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Horizon Zero Dawn se doopravdy daří a recenzenti o téhle hře téměř píší zamilované básně. A ono není divu – Guerrilla Games se vskutku vycajchnovali a naservírovali nám půvabně vypadající titul, který – a teď pozor – vypadá prakticky stejně jako první ukázková videa a trailery, což je ve světě četných downgradovaných her skoro zázrak.

Takže, jak se tedy Horizon Zero Dawn daří v éteru? Bezvadně! Hra sbírá opravdu velká skóre, v mnoha případech i plné počty bodů. Kromě ostatních i český pořad o hrách Indian nešetřil chválou – zde vám přikládáme odkaz na jejich videorecenzi, na kterou doporučujeme se mrknout (a to nejen protože je Filip Kraucher alias Fiola bezvadný recenzent).

Z celkového hlediska se tedy dá hovořit o úspěchu – průměrné hodnocení je dle Metacritics 88% (v době psaní tohoto článku). A to je na tamní poměry opravdu hodně. Samozřejmě, hlavní slovo budou mít až hráči, nicméně recenzenti nám tu dávají jasně najevo, že Horizon Zero Dawn si plně zasloužil ten hype, který kolem tohoto titulu panoval.

Hra v našich krajích vychází už 1. března a pokud jste majitelem PS4, tak je pro vás nákup de facto povinností. Pokud tuto konzoli ještě nemáte, tak právě nastal (znovu) čas vážně zauvažovat o tom si PlayStation 4 pořídit – kromě Horizon Zero Dawn (jehož vydání je za bukem) tu v poslední době vyšla i další opěvovaná exkluzivka – Nioh a také velmi dobře přijímané tituly Gravity Rush 2 a Yakuza 0. V březnu se na nás pak chystá Nier: Automata a poději například Persona 5 (jenž bude i na PS3) nebo Crash Bandicoot: N.Sane Trilogy a to není zdaleka všechno. Já bych s nákupem PS4 neváhal, ale naštěstí už doma jeden exemplář mám.

(Nier: Automata má vyjít i na PC, ale není známo kdy. U Crashe se nedávno vynořila spekulace, že bude i na ostatních platformách, ale to v době psaní tohoto článku nelze nijak ověřit – pozn. red.).

Seven the Days Long Gone

Seven the Days Long Gone

RPG z ptačí perspektivy? Prvně jsem si říkal, že když hra spojí tyto dvě slova bude skvělá! No, pak takováto hra opravdu přišla. Seven the Days Long Gone měla být skvělá hra. Bohužel se to nestalo. Možná, kdyby...

12. 12. 2017
Kryštof Friedel
10 min čtení
background