background - Bolívie VS. Ghost Recon Wildlands
Bolívie VS. Ghost Recon Wildlands

Bolívie VS. Ghost Recon Wildlands

8. 03. 2017
Martin Balda
0 obrázků
6 min čtení

Ve hře Ghost Recon: Wildlands se vžijete do role člena speciální jednotky Ghost, která musí zničit drogový kartel Santa Blanca v Bolívii. A přesně to začalo vadit bolivijské vládě, která přes svého ministra vnitra Carlose Romera podala stížnost k francouzské ambasádě.

Podle Reuters jí vadí, že Bolívie je vykreslena jako země plná drogových překupníků, dealerů a vojenských šarvátek. Prý teď hráčům naskočí automaticky asociace země se hrou. A i když je Bolívie, hned po Peru a Kolumbii, třetím světovým pěstitelem a vývozcem keřů koka, ze kterých se vyrábí kokain, je jedním ze stabilnějších a pro život lepších států Jižní Ameriky.

„Jsme v pozici, kdy situaci můžeme řešit právně. Ale nejdříve bychom se raději vydali diplomatickou cestou,“ prohlásil ministr vnitra Carlos Romero. V krajním případě by hra mohla být i stažena, což je ale velmi nepravděpodobné. Pravděpodobnější je, že Ubisoft vymaže jméno Bolívie ze hry, trailerů a dalších materiálů a nahradí ho jiným.

Ubisoft na obranu sdělil, že hra se odehrává v jiné realitě a zemi použili hlavně pro její bohatou kulturu a nádherná přírodní panoramata. "Hra je dílem fikce a Bolívie byla zvolena jako její pozadí kvůli pozoruhodné krajině a bohaté kultuře. Přestože zápletka pojednává o jiné realitě, než jaká dnes existuje v Bolívii, věříme, že herní svět je velmi blízko reprezentaci překrásné topografie země," uvedl mluvčí Ubisoftu pro Reuters.

Přibližně před měsícem si uzavřenou a veřejnou betu vyzkoušelo rekordních 6,8 milionů hráčů. Pocity ale byly spíše rozpačité. Jak hra obstojí uvidíme v následujících dnech, protože právě včera vyšla na PC, PS4 a Xbox One.

Najikonickejšie zbrane v hrách

Najikonickejšie zbrane v hrách

Herných žánrov je mnoho. Niekto sa zabaví pri stratégii, iný zas pri logických či športových hrách. No je tu potom pár odvetví, ktoré dokážu zabaviť na celé hodiny, dni ba aj mesiace či roky. Reč je o hrách v štýle ...

24. 06. 2017
Jozef Gorecký
21 min čtení
Koniec módov do GTA V!

Koniec módov do GTA V!

Veľa ľudí zasiahla zdrcujúca novinka. Tvorcovia hry GTA V potvrdili zákaz módov do hry, čiže už neuvidíme žiadne vylepšené GTAčko ani Star Wars mód a hlavne neuvidíme Liberty City mód...

24. 06. 2017
Adam Tomaškovič
6 min čtení
Herné rekordy, ktoré zaujmú

Herné rekordy, ktoré zaujmú

Každý sa snaží spraviť v živote nejaký rekord. Nech je akýkoľvek, jeho prekonaním človek nadobúda hrdosť, motiváciu či uznanie. No čo ak sa nejedná o ľudskú bytosť, ale o herné prostredie? Aj tu sa dajú tvoriť a...

22. 06. 2017
Jozef Gorecký
16 min čtení
background