background - Bolívie VS. Ghost Recon Wildlands
Bolívie VS. Ghost Recon Wildlands

Bolívie VS. Ghost Recon Wildlands

8. 03. 2017
Martin Balda
0 obrázků
6 min čtení

Ve hře Ghost Recon: Wildlands se vžijete do role člena speciální jednotky Ghost, která musí zničit drogový kartel Santa Blanca v Bolívii. A přesně to začalo vadit bolivijské vládě, která přes svého ministra vnitra Carlose Romera podala stížnost k francouzské ambasádě.

Podle Reuters jí vadí, že Bolívie je vykreslena jako země plná drogových překupníků, dealerů a vojenských šarvátek. Prý teď hráčům naskočí automaticky asociace země se hrou. A i když je Bolívie, hned po Peru a Kolumbii, třetím světovým pěstitelem a vývozcem keřů koka, ze kterých se vyrábí kokain, je jedním ze stabilnějších a pro život lepších států Jižní Ameriky.

„Jsme v pozici, kdy situaci můžeme řešit právně. Ale nejdříve bychom se raději vydali diplomatickou cestou,“ prohlásil ministr vnitra Carlos Romero. V krajním případě by hra mohla být i stažena, což je ale velmi nepravděpodobné. Pravděpodobnější je, že Ubisoft vymaže jméno Bolívie ze hry, trailerů a dalších materiálů a nahradí ho jiným.

Ubisoft na obranu sdělil, že hra se odehrává v jiné realitě a zemi použili hlavně pro její bohatou kulturu a nádherná přírodní panoramata. "Hra je dílem fikce a Bolívie byla zvolena jako její pozadí kvůli pozoruhodné krajině a bohaté kultuře. Přestože zápletka pojednává o jiné realitě, než jaká dnes existuje v Bolívii, věříme, že herní svět je velmi blízko reprezentaci překrásné topografie země," uvedl mluvčí Ubisoftu pro Reuters.

Přibližně před měsícem si uzavřenou a veřejnou betu vyzkoušelo rekordních 6,8 milionů hráčů. Pocity ale byly spíše rozpačité. Jak hra obstojí uvidíme v následujících dnech, protože právě včera vyšla na PC, PS4 a Xbox One.

Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Origin ponúka zadarmo prvý Dead Space

Služba Origin sa zčasu načas snaží hráčov zaujať hrami, ktoré dávajú k dispozícii doslova "na účet podniku". Pokiaľ teda nemáte Origin Access, ktorý za smiešne 4 eurá mesačne umožňuje hrať hry ako...

15. 02. 2018
Alex Barna
5 min čtení
background