background - Arktika 1 od tvůrců série Metro se představuje na dlouhých gameplay záběrech
Arktika 1 od tvůrců série Metro se představuje na dlouhých gameplay záběrech

Arktika 1 od tvůrců série Metro se představuje na dlouhých gameplay záběrech

12. 03. 2017
Ladislav Klimeš
0 obrázků
4 min čtení

Není žádným tajemstvím, že 4A Games, tvůrci herní verze série Metro 2033, pracují rovnou na dvou projektech. Prvním je Arktika 1, o druhém se zatím moc neví, všude jsou jen teorie a zbožná přání, aby se jednalo o další Metro.

První projekt s názve Arktika 1 je VR střílečka exkluzivně pro Oculus Touch, což může být i trochu škoda, protože ostrouhají majitelé ostatních VR setů. Důvod? Arktika 1 se nyní prezentuje 23 minutami gameplay záběrů a vypadá vážně dobře.

Co ve videu uvidítě? Tutorial a první misi. Nutno uznat, že po grafické stránce hra vypadá opravdu parádně a postapokalyptické lokace vypadají velice hezky. Další zajímavou věcí je interakce se zbraněmi a možnosti si je nabarvit podle vkusu. Ve videu uvidíte také několik přestřelek a ty se omezují na teleportaci mezi určitými místy.

O univerzu Arktiky víme, že se odehrává v daleké budoucnosti, kde lidstvo prožívá další dobu ledovou a obyvatelné jsou jen malé oblasti okolo rovníku. To nicméně nebrání skupinkám odvážlivců prozkoumávat další nehostinné kraje bohaté na zdroje a bojovat o jejich kontrolu. Úkolem hlavního hrdiny je ochrana jisté ruské kolonie před bandity a jinými nepřátelskými existencemi. Tvůrci se dušují, že se bude jednat o plnohodnotný AAA titul, nikoliv o pouhý experiment.

Nezbývá, než se podívat na video a věřit jim.

****
Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Burnout Paradise sa dočká remasteru!

Neexistuje závodná hra, pri ktorej sa viete vyblázniť podobne ako v Burnout Paradise. Rýchle a ničím neobmedzované závody, gigantické demolačné derby odohrávajúce sa priamo na diaľnici, skákanie cez...

22. 02. 2018
Alex Barna
3 min čtení
Assassin’s Creed Dynasty?

Assassin’s Creed Dynasty?

Áno, vidíte správne. Nie je to ani pol roka, odkedy sme sa dočkali posledného vydania hry zo série assassínov. Ako to už u Ubisoftu býva zvykom, opäť sa našiel poslušný zamestanec a v rozhovore pre ...

19. 02. 2018
Adam Tomaškovič
2 min čtení
background