background - Ohlédnutí za genialitou Uncharted 4
Ohlédnutí za genialitou Uncharted 4

Ohlédnutí za genialitou Uncharted 4

3. 04. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
4 min čtení

Je tomu takřka rok co Uncharted 4 vyšel a nutno říct, že tato hra fascinuje kdykoliv se k ní člověk vrací. Nádherná vizuální stránka, propracovanost celkového zpracování a v neposlední řadě takřka maniakální důraz na detaily jsou jen některé z řady důvodu, proč byl U4 veleben hráčskou komunitou i recenzenty. Naughty Dog jsou vážně lidé, kteří si zaslouží post vývojářských bohů (společně například s Kojima Productions, nebo CD Projekt RED).

Zmínili jsme maniakální důraz na detaily a v tomhle případě to rozhodně není mluvení (v našem případě spíš psaní) do větru. To, do jaké míry je hra detailní, je vizitkou její kvality a právě díky práci z drobnostmi se na Uncharted 4 tak dobře kouká.

Youtuber TheMadEmad ve svých zatím třech videích prozkoumal detailnost U4 a při tom všem co našel se člověk neubrání dojmu, že Naughty Dog vytvořili umělecké dílo.

Ony videa přikládáme zde:

Fotorealistická grafika se opět předvádí

Fotorealistická grafika se opět předvádí

To, že grafika se vyvíjí neustále a dosahuje stále nových výšin je jasné už od nepaměti. Dnes už je omezována prakticky jen hardwarem, nikoli softwarem. Poslední generace Unreal Enginu už předvádí fotorealistické...

12. 08. 2017
Ladislav Klimeš
3 min čtení
background