background - Total War s historickým námětem je prý už ve vývoji
Total War s historickým námětem je prý už ve vývoji

Total War s historickým námětem je prý už ve vývoji

9. 04. 2017
Radovan Samotný
0 obrázků
7 min čtení

Creative Assembly patří mezi giganty tvůrců strategických her a série Total War je vyložená legenda. Nešlo si ovšem nevšimnout, že celá série zamířila obsahově do jiných vod, než jsou dějiny lidstva – loni spatřila světlo světa Total War: Warhammer a onehdy Creative Assembly ohlásili Total War: Warhammer 2, což někteří hráči přivítali s brbláním, ale fakt je, že CA už předem prohlásili, že TW: Warhammer bude trilogie, takže se tohle dalo čekat.

Nicméně aby lidé nepropadali panice, tak se vývojáři dali slyšet, že Total War, který se bude odehrávat v historii lidské rasy, je už ve vývoji. Je otázka, kdy se dočkáme odhalení a nějakého toho teaseru, ale pro nadšence do historie je tohle určitě dobrá zpráva.

V tento moment můžeme spekulovat, kam nás nový TW zavede. Série už v minulosti navštívila feudální Japonsko, středověk a Řím (všechny tři dokonce dvakrát). Dále pak počátky průmyslové revoluce, napoleonské války, hunské nájezdy a v DLC pak například vzestup a pád samurajů, nebo vzpouru původních obyvatel Ameriky. A nesmíme ani zapomenout na legendární datadisk Kingdoms pro Medieval II: Total War, který hráče zavedl do bojů o britské ostrovy, do válek o svatou zemi, do pobaltí v době křížových výprav a do časů dobývání nového světa.

Total War nás skutečně protáhl mnohými historickými érami a je tedy otázka, jestli Creative Assembly chystají rehash toho, čím jsme si už prošli, nebo se vytáhnou s něčím novým. Hodně zajímavá by byla třeba éra od počátku vzniku koloniálních velmocí až po 20. století, ale herní mapa by kromě Evropy, Ameriky a Indie (což jsou ty části světa, které jsme mohli dobývat v Empire: Total War) musela obsahovat i např. Asii a Afriku. Zajímavá by mohla být i první světová válka, ale tohle období by bylo možná přeci jenom moc krátké na to, aby z něj šlo něco vyždímat.

Inu, uvidíme, s čím se na nás Creative Assembly vytasí.

Tady ještě pro ilustraci – intro z Medieval II: Total War: Kingdoms z roku 2007 – konkrétně z britské kampaně.

Zaklínač 4?

Zaklínač 4?

CD Projekt asi nikomu představovat nemusíme. Je to právě TO herní vývojářské studio, který stojí za legendární trilogií Zaklínače od Andreje Sapkowského. Před týdnem...

17. 11. 2017
Michal Fortyn
2 min čtení
EA kúpila Respawn Entertainment

EA kúpila Respawn Entertainment

Občas sa stane, že nejaké "malé" vývojarské štúdio prerazí. Potom ho buď odkúpi väčšie štúdio alebo ostane samostatným a zaradí sa medzi "veľkých hráčov". Tentokrát nastal prvý prípad. Bývalí vyvojári Call of...

18. 11. 2017
Adam Tomaškovič
3 min čtení
background